Ako vybrať notebook pre seniora

Ako vybrať notebook pre seniora

V dnešnej dobe a technickému pokroku sa mnoho seniorov uchyľuje k zakúpeniu notebooku. Mnoho seniorov chce ísť s technickým pokrokom a preto je dobré zistiť si viac o tom, aký im vybrať notebook. Či už ho budú využívať na čítanie správ na internete, alebo v dnešnej dobe hlavne na komunikáciu s rodinou cez notebook. Poďme si teda povedať, ako taký správny seniorský notebook vybrať.

Skúsenosti seniora

V prvom rade je dobré zistiť či má senior nejaké skúsenosti. Či už s notebookom, alebo aspoň stolným počítačom. Nájdu sa určite aj seniori, ktorí už používali notebook pri svojej práci a tým je určite lepšie zaobstarať niečo kvalitnejšie s viacerými funkciami. Ak však je senior úplný začiatočník a skúsenosti má s prácou na notebooku minimálne, alebo skôr žiadne je lepšie zvoliť základné prevedenie notebooku.

Čo sa bude na notebooku vykonávať za prácu

Ďalšou dôležitou časťou je, zistiť na čo presne senior notebook potrebuje. Ak je to len na prehliadanie internetových stránok, hranie kariet z dôvodu udržiavania postrehu, nie je rozhodne potrebné kupovať nejaký výkonný notebook.

Ak je senior aktívny a chce na ňom písať knihu či robiť iné práce je lepšie ísť s cenou máličko hore. Pokiaľ si senior bude chcieť notebook brať na nejakú cestu, či sa jedná o cestu vlakom, na kúpeľný pobyt, alebo do nemocnice. Rozhodne je potrebné tiež myslieť na výkon batérie. S tým súvisí veľkosť notebooku.

Je dobré v tomto prípade seniorovi zaobstarať prenosnú tašku. V tomto prípade je dobré dať všetko do brašne aj s nabíjacím adaptérom a vyskúšať váhu celej brašne. Predsa len ťahať sa s niekoľkými kg navyše nemusí niektorý senior zvládnuť.

Typy notebooku pre seniorov

Klasický notebook

Najlepšou variantou je rozhodne obyčajný klasický notebook. Senior na ňom môže tráviť čas trebárs aj niekoľko hodín denne. Takýto notebook má väčšiu uhlopriečku displeja a to je pre seniorov veľmi dôležité z dôvodu lepšej čitateľnosti textu. Tiež je lepšie kúpiť notebook s numerickou klávesnicou pre ľahšie písanie číslic. Nebudete musieť seniora učiť písať číslice inak.

Mininotebook

Tento typ notebookov je skladnejší, bez numerickej klávesnice a s menšou uhlopriečkou. Na obyčajné prezeranie webových stránok bude seniorovi, ktorý na ňom strávi pár hodín týždenne rozhodne stačiť. Aj finančná hodnota nie je tak veľká ako u klasického notebooku.

Repasované notebooky

Pokiaľ chcete zaobstarať rodičom notebook väčší a kvalitnejší za menej peňazí, tak neváhajte ísť do repasovaných notebookov. Ide už o používané zariadenia, ktoré sú však opravené a plne funkčné. Pre seniorov je táto varianta ideálna, pretože na ich prácu s notebookom takéto zariadenie väčšinou stačí. U niektorých repasovaných modeloch sa dokážete dostať až na zníženie ceny o 60–70 %. Viac na inComputer.sk.

Comments are closed.