Nová doba – prírodná intímna hygiena

Nová doba – prírodná intímna hygiena

Keď majú ženy svoje dni, chcú sa cítiť čo najlepšie, aj keď zabezpečiť si komfort nie je vždy najjednoduchšie. Vložky v kabelke a častá návšteva toalety dokáže občas poriadne liezť na nervy. Život vám však v tomto čase môže uľahčiť zopár výdobytkov súčasnej doby. Počuli ste už čosi o menštruačnom kalíšku či menštruačných nohavičkách? Tak práve toto je cesta, vďaka ktorej bude všetko jednoduchšie. 

Prežite menštruáciu po novom

Menštruačný kalíšok je alternatívou k tradičným produktom klasickej menštruačnej hygieny. Ide o silikónovú misku, ktorá sa nasádza na krček maternice a zhromažďuje všetky sekréty. Následne sa kalíšok odstráni a umyje. Menštruačný kalíšok možno používať opakovane. Jeden menštruačný kalíšok vydrží aj niekoľko rokov, takže vďaka nemu nielen ušetríte na vložkách či tampónoch, ale aspoň čiastočne odbremeníte prírodu. 

Môže mať rôzne veľkosti, tvary, tuhosť a farby, vďaka čomu si vyberiete ten, ktorý vám bude vyhovovať čo najviac. Menštruačný kalíšok vám dopraje komfort, môžete s ním plnohodnotne cvičiť či plávať. 

Možnosťou sú tiež menštruačné nohavičky, ktoré sú schopné dostatočne absorbovať sekréty, a tak sa na nich môžete spoľahnúť aj v čase tých najsilnejších menštruácií.  Majú antibakteriálne účinky, menštruačné nohavičky sú dostatočne priedušné, takže nehrozia žiadne nepríjemné zapareniny. Je možné používať ich dlhodobo, vzhľadom sa nelíšia od bežných nohavičiek a stačí ich meniť raz denne. 

Prečo prírodná intímna hygiena?

Pretože chcete chrániť nielen seba, ale aj našu planétu! Ženské sliznice sú omnoho citlivejšie ako zvyšok pokožky tela, a v dôsledku toho absorbujú omnoho viac chemických látok. Vložky a tampóny obsahujú veľa škodlivých materiálov, ktoré nie sú k nášmu telu a zdraviu práve najšetrnejšie. Prírodná intímna hygiena je preto ideálnou alternatívou, ktorú si ihneď obľúbite. Dajte jej šancu a uvidíte, že váš menštruačný kalíšok alebo menštruačné nohavičky vás príjemne prekvapia. 

Prírodná intímna hygiena je to najlepšie, čo si v čase svojho bôľu môžete dopriať a, nepochybne, ich oceníte.

Comments are closed.